Таг : седница

МАКЕДОНИЈА

Владата донесени повеќе одлуки за програмите и работата на институциите по распишувањето на изборите

Берта Китинска
На 9-тата седница на Владата донесени повеќе одлуки за да се обезбеди континуитет на програмите и работата на институциите по распишувањето на изборите Владата на...
МАКЕДОНИЈА

Владата на седница поништи пет нови распоредувања во МВР

Александар Тодески
Владата на вечерашната седница донела одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место, донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, соопштија од...
МАКЕДОНИЈА

Владата на седница од 21 часот, не откриваат за што се заседава

Александар Тодески
Владата вечерва во 21:00 часот ја започна деветтата седница, за која од владиниот прес центар известија два часа пред почетокот. Засега нема информации за што...
Политика

Џафери ја прекина 135.седница, дополнително ќе биде закажано нејзиното продолжение

Влатко Зорба
Претседателот на Собранието Талат Џафери, пред почетокот на почетокот на 136. седница, ја прекина 135-тата, а нејзиното продолжение, како што рече, дополнително ќе биде закажано....
МАКЕДОНИЈА

Наместо за Законот за ЈО, пратениците се довикуваат и си покажуваат фотографии од Боки 13

Александар Тодески
Наместо да зборуваат за Законот за Јавното обвинителство, власта и опозицијата со довиквуања од место се расправаат кој сакал, а кој не сакал избори. Координаторот...
МАКЕДОНИЈА

Координација на пратениците кај Џафери пред почетокот на седницата за Законот за Јавно обвинителство

Александар Тодески
Координаторотите на пратеничките групи на координација со претседателот на Собранието, Талат Џафери, откако вчерашната долгонајавувана седница за Законот за Јавно обвинителство почна во 22 часот,...
МАКЕДОНИЈА

Расправата за законот за ЈО денеска на седница

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на Собранието Талат Џафери вчера на седницата за законот за Јавно обвинителство предложи за денеска одржување на лидерска средба на која, како што рече,...
МАКЕДОНИЈА

Координаторите договориле денеска да почне седницата за Законот за Јавно обвинителство

Александар Тодески
Собранискиот спикер и координаторите договориле седницата за Законот за Јавно обвинителство да се одржи денеска, дознава „Стандард“ од собраниски извори. Нашиот извор вели дека пратениците...
МАКЕДОНИЈА

Се чека одлука на Џафери кога ќе се гласа Законот за Јавно обвинителство

Александар Тодески
Се чека претседателот на Собранието, Талат Џафери, да ја закаже пленарната седница на која треба да бидат изгласани Законот за Јавно обвинителство и Законот за...