Таг : Село Ливоишта

Хроника

Тракторист загина во атарот на охридското село Ливоишта

Влатко Зорба
Тракторист го загуби животот во несреќен случај што вчера попладнето се случи во атарот на охридското село Ливоишта. Од охидската полиција е потврдена информацијата за...