Таг : Семејство

МАКЕДОНИЈА

Заев: Нема да дозволам влакно да им фали на главата на моето семејство

Ивана Рамаданова
Нема да дозволам влакно да им фали на главата на моето семејство како што нема да дозволам да фали влакно на главата на кој било...
Забава МАГАЗИН

Семејните тајни на Џенифер Анистон

Елена Даскалова
Џенифер Анистон е една од најомилените холивудски актерки, која најголема популарност стекна со улогата на Рејчел во култната серија „Пријатели“. Она поради кое публиката ја...
Забава МАГАЗИН

Бекамови за Божиќ ќе ги крштеваат синот и ќерката

Освен што ќе ги слават божикните празници, семејството Бекам се подготвува за крштевање на синот Круз Давид(14) и Харпер (8). На братот и сестрата куови...
Забава МАГАЗИН

Мишел Обама сподели фотографија и „заработи“ пет милиони допаѓања

Како и милиони американци, така и семејството Обама денес го слави Денот на благодарноста, а по тој повод, на својот Инстаграм профил, некогашната прва дама...
Забава МАГАЗИН

Рики Мартин и сопругот добија уште еден син (ФОТО)

user2
Рики Мартин и неговиот сопруг Џејван Јозеф на Инстаграм објавија дека добија четврто бебе, синот Рен Мартин-Хозеф. Рики објави фотограгија на инста-стори, со опис „Нашиот...
Дом и дизајн МАГАЗИН

Една мајка открила 10 причини зошто нема второ дете

user2
Кога брачниот пар нема деца, најчесто прашање кое го добива е „Кога бебе?“, а ако имаат едно, за кратко го добиваат прашањето „Кога второ?“ Родителството...