Таг : Сергеј Трифуновиќ

Регион

Сергеј Трифуновиќ: Собравме потписи!

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на Движењето на слободни граѓани, Сергеј Трифуновиќ, најави дека ПСГ собра доволен број потписи за учество на парламентарните избори, објави „Мондо“. „Собравме потписи. Од...
Регион

Сергеј Трифуновиќ нападнат додека собирал потписи за изборите во Србија

Лидерот на Движењето на слободни граѓани (PSG), Сергеј Трифуновиќ, беше нападнат пред „Руски цар“ на улицата „Кнез Михајлова“ за време на собирањето потписи за претстојните...
Забава МАГАЗИН

Сергеј Трифуновиќ предизвикал несреќа, па избегал? Неговото објаснување е УРНЕБЕСНО

Елена Даскалова
Познатиот српски актер и предводник на Движењето на слободни граѓани, Сергеј Трифуновиќ, предизвикал сообраќајна несреќа во Белград во близина на бензинска пумпа, а како што...