Таг : Серија А

Фудбал

Големата победа на италијанскиот фудбал: Познат е датумот за продолжување на Серија „А“

Stefanija Kuzmanovska
Министерот за спорт, Винченцо Спадафора, најави дека Серија „А“ може да продолжи. Тој наведува дека ќе побара од премиерот Џузепе Конте да ја продолжи Серија...
Фудбал

Проблеми со продолжението на Калчото

Приказната за продолжување на натпреварите во италијанската Серија „А“ добива заплет, затоа што „најмалку девет клуба“ најавија протест незадоволни од точката во здравствениот протокол што...
Фудбал

Ако не играме, ќе ни украдат сè што вреди, вели првиот човек на Серија „А“

Влатко Зорба
Италија е лошо погодена од коронавирусот, а останува дилемата дали и кога ќе продолжат фудбалските натпревари во оваа земја. Некои клубови се залагаат сезоната да...