Таг : Серија

Забава МАГАЗИН

Коронавирусот го откажа снимањето на серијата Пријатели

Кристина Денесовска
Долго очекуваното повторно собирање на Пријатели се одложува поради коронавирусот. Специјалната епизода требаше да се снима наредната недела во Калифорнија, а истата требаше да се...
Забава МАГАЗИН

Крај на серијата Вовед во анатомија?

Ѕвездата на популарната серија Вовед во анатомија, Гиакомо Гианиоти ги разгори гласините дека ѝ се ближи крајот на серијата. Актерот кој во серијата го играше...
Забава МАГАЗИН

Сите си играа со неа: Угина кучето од Модерно семејство

Угина ѕвездата од серијата Модерно семејство, францускиот булдог Стела, јавува People. Во серијата, нејзин сопственик беше Џеј Притчет, кој го отелотвори Ед Онил. Во реалниот...
Забава МАГАЗИН

Поради коронавирусот откажано снимањето на холивудската серија во Хрватска

Снимањето на серијата Carnival Row во Дубровник е откажано поради пандемијата на коронавирусот, неофицијално пишуваат хрватските портали. Втората сезона на фантастичната серија на Амазон беше...
Забава МАГАЗИН

Колку ќе заработува Меган доколку се врати во Suits

Откако неодамна во јавноста протече информација дека војвотката од Сасекс Меган Маркл, сака да глуми во филм со суперхерои, сега започна да се шпекулира и...
Забава МАГАЗИН

Нови десет епизоди од Озборувачка

Дали Серена ван дер Вудсен и Блер Валдорф повторно ќе се појават во серијата Gossip Girl, e прашање кое најмногу ги интересираше фановите на оваа...
Забава МАГАЗИН

Вовед во анатомија и официјално се простува од еден од омилените доктори

Кристина Денесовска
Серијата „Вовед во анатомија“ следната недела официјално ќе се прости од докторот Алекс Карев. Во трејлерот за следната сезона прикажани се незаборавни моменти до сите...
Забава МАГАЗИН

Кортни Кокс отворено за специјалната епизода од Пријатели

Кристина Денесовска
Гостувајќи во емисијата Hiking with Kevin Nealon, Кортни Кокс зборуваше за снимањето на специјалната епизода на Пријатели која ќе биде прикажана во мај оваа година....
Забава МАГАЗИН

Снимена последната епизода од „Модерно семејство“

Елена Даскалова
Официјално, снимена е последната епизода од „Модерно семејство“, најнаградуваната серија комедија, која цели 11 години е со нас. Единаесеттата сезона е и последна, а екипата...
Забава МАГАЗИН

Објавен тизерот за четвртата сезона на „Stranger things“

Кристина Денесовска
Доколку, за некое чудо, се уште не сте ја гледале третата сезона на хит-серијата „Stranger things“, внимавајте, следуваат спојлери. По трогателното збогување од шерифот Хупер...