Таг : Серија

Забава МАГАЗИН

Се снима нова серија за британското кралско семејство

Елена Даскалова
После хит-серијата на Нетфликс, „The Crown“, се снима уште една, посветена на кралското семејство, која носи наслов „Принцот“. Дејствието во серијата ќе биде раскажувано од...
Забава МАГАЗИН

Чендлер е во врска со водителката Моли Хурвитц

Актерот Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер во култната серија „Пријатели“, ретко кога се појавува во јавност, но кога ќе се појави, ги изненадува...
Забава МАГАЗИН

Људмила од Чернобил тврди: Серијата е полна со лаги!

Елена Даскалова
Људмила Игнатенко е жена чиј лик е централен во хит-серијата на ХБО, „Чернобил“, која оваа година стекна светска слава и овозможи приказната да се чуе...
Забава МАГАЗИН

Нетфликс ја објави највознемирувачката серија досега

Кристина Денесовска
Новата вознемирувачка документарна серија на Нетфликс „Don’t F *** With Cats“ толку ги погодила луѓето, што некои, наводно, морале да ја исклучат по само неколку...
Забава МАГАЗИН

Симпсонови го прославуваат 30 роденден

Кристина Денесовска
На 17 декември 1989 година емитувана е првата епизода од првата сезона од култната анимирана серија Симпсонови. Епизодата под името Simpsons Roasting on an Open...
Забава МАГАЗИН

Завршетокот на „Пријатели“ прогласен за најдобро финале во последите 20 години

Кристина Денесовска
Последната епизода на култниот ситком „Пријатели“ е прогласена за најдобро ТВ финале во последните 20 години. Оваа информација и не е некое изненадување со оглед...
Забава МАГАЗИН

Актерката Кортни Кокс сподели фотографија со ќерка си

Актерката Кортни Кокс (55) ги воодушеви фановите споделувајќи фотографија со ќерката Коко Арквет (15). View this post on Instagram So thankful!!! A post shared by...
Забава МАГАЗИН

Им дојде крајот на „Симпсонови“?

Композиторот Дени Елфман (66) кој ј креираше познатата музика за култната анимирана серија „Симпсонови“, изјави дека следната сезона би можела да биде последна. – Па,...
Забава МАГАЗИН

Беше ѕвезда во познатата серија, а денеска е непрепознатлива

Елена Даскалова
Актерката Кејти Сигал се стекна со светска популарност по улогата во познатата комедија „Married… With Children“, а на нашите простори позната уште и како „Во...