Таг : Шалке

Фудбал

Баерн му даде 8 гола на Шалке на отворањето на Бундеслигата

Влатко Зорба
Како што ја завршија претходната сезона, така фудбалерите на Баерн ја започнаа новата. Моќно. На отворањето на Бундеслигата, сопственикот на тројната круна, односно шампионот на...
Фудбал

Екс фудбалер на Шалке ја изрежирал својата смрт за да собере пари од осигурување

Во јануари 2016 година, светските медиуми објавија дека поранешниот фудбалер на Шалке, тогаш 29-годишен, Јаник Камба е убиен во сообраќајна несреќа во родниот Конго и...