Таг : Шарл Леклер

Авто/мото СПОРТ

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Maja_Serafimova
Пилотот на Формула 1 тимот Ферари, Шарл Леклер демонстрираше затоплување на односите со својот поискусен клупски колега Себастијан Фетел. Младиот пилот од Монако смета дека...