Таг : Шумахер

Авто/мото

Хамилтон најбрз во Белгија, две победи го делат од рекордот кој го држи Шумахер

Stefanija Kuzmanovska
Луис Хамилтон од Мерцедес го освои првото место на денешната трка во шампионатот во Формула 1 возена за Големата награда на Белгија. Британецот стигна до...
Авто/мото СПОРТ

Угледниот италијански неврохирург, Никола Ачијари тврди: Шумахер е непрепознатлив

Угледниот италијански неврохирург, Никола Ачијари тврди дека поранешниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер воопшто не личи на човекот што го памети од патеките. –...
Авто/мото

Кардиохирургот на Шумахер: Луѓе, не правам чуда!

Влатко Зорба
Хирургот, кој го оперираше поранешниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер – Филип Менаше, кон средината на септември, негираше дека направил „експериментална“ интервенција во...