Таг : Шутка

МАКЕДОНИЈА

ФОТО: После 45 дена, пазарот „Европа“ во Шутка повторно отворен

“Оригинал” ташни за 300 денари, “оригинал ” патики за 800 денари, јакни, кошули, накит, козметика, долен веш, “златен”накит, еден куп светки… се на едно место,...
МАКЕДОНИЈА

Починатиот затвореник бил нарко-зависник, немал симптоми на КОВИД-19

Влатко Зорба
Затвореникот од Истражниот затвор што починал денеска бил зависник од дрога и не покажувал знаци на КОВИД-19. Како што рече директорот на Здравствениот дом –...
МАКЕДОНИЈА

Нема нови случаи на КОВИД-19 во затворот Шутка

Влатко Зорба
Од досегашните резултати од проверката на затворениците и лицата кој се во притвор во затворот Шутка, нема позитивни на вирусот Ковид-19, изјави министерот за здравство,...
МАКЕДОНИЈА

Рахиќ: Паниката не е поради коронавирусот, затворениците сакаат да ги ослободиме по примерот во други држави

Берта Китинска
Паниката која се шири во затворот во Шуто Оризари не е главно поради корона вирусот, туку создадена е по информациите дека некои влади ги пуштиле...
Хроника

По смртта на притвореникот, медицински тимови ќе земат брисеви во Истражниот затвор во Шутка

Берта Китинска
Министерството за здравство информира дека по сознанието дека во Истражниот затвор во Шутка почина еден притвореник кај кого постмортем е докажано присуство на коронавирус, во...
МАКЕДОНИЈА

Боки 13 вратен во „Шутка“

Ивана Рамаданова
Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски е испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ и вратен во КПУ Затвор-Скопје каде што издржува мерка притвор. Јовановски...