Таг : силување

МАГАЗИН

Рон Џереми обвинет за силување и сексуален напад, му се заканува 90 години затвор

Влатко Зорба
Добро познатиот порно актер, Рон Џереми (67), беше обвинет денес, 23 јуни, во судот во Лос Анџелес за силување две жени и сексуален напад на...
МАГАЗИН

Џастин Бибер обвинет за силување

Stefanija Kuzmanovska
Канадскиот пејач, текстописец и актер Џастин Бибер (26) ги негираше сексуалните обвинувања кои се појавија претходниот викенд, пренесува „Телеграф“. Имено, во саботата попладне, непозната девојка,...
Хроника

Жител од село Зајас се обидел да силува сосетка

Берта Китинска
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против 50-годишниот Р.Д. од село Зајас, кичевско. Како што информира МВР, тој на 15.04.2020 во 23:00...
Хроника

Извршена обљуба врз малолетна делчевка

Влатко Зорба
Делчевското Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против К.Ѓ (25) години од село Лаки, Виничко за сторено кривично дело – силување. Пријавениот, како што е наведено...
Забава МАГАЗИН

Актер го обвини Чарли Шин за силување на малолетник во новиот документарец за педофилијата во Холивуд

Кристина Денесовска
Ѕвездата на култиот детски филм „Гуниси“ Кори Фелдман, со години наназад изнесува тврдења дека Холивуд е полн со педофили. Меѓутоа, тврдењата никогаш не ги поткрепил...
Забава МАГАЗИН

Тимоти Хатон сексуално ја злоставувал канадската манекенка

Актерот и режисер Тимоти Хатон е обвинет за силување, прнесуваат странските медиуми. Жртвата е сега 50-годишната поранешна манекенка која имала само 14 години кога се...
Забава МАГАЗИН

Протекоа нови детали за случајот на Амбер Херд и Џони Деп

Кристина Денесовска
Драмата меѓу актерот Џони Деп и неговата поранешна сопруга, актерката Амбер Херд не престануваат. Деп ја тужеше Амбер поради валкање на угледот и честа па...
Хроника

Дваесет и тригодишник од Гевгелија во притвор поради силување на малолетничка

Берта Китинска
Против 23-годишникот од Гевгелија кој силувал малолетно девојче поднесена е кривична пријава и определена му е мерка притвор во траење од 30 дена. Тој бил...
Забава МАГАЗИН

Каде и зошто исчезна поранешната сопруга на Харви Вајнштајн

Кристина Денесовска
И додека се чека конечната одлука која ќе биде позната во март, покрај озлогласениот и посрамотен продуцент во судницата освен адвокатите немало никој. Посекако, таму...