Таг : сите

СВЕТ

Папата се моли за сите кои се борат со коронавирусот и последиците од болеста

Stefanija Kuzmanovska
Папата Фрањо изјави дека е со сите оние кои се борат со коронавирусот и неговите економски и социјални последици, потенцирајќи дека нема индикации дека пандемијата...
МАГАЗИН

Сите ги сакаат овие хороскопски знаци заради нивниот заразен оптимизам

Stefanija Kuzmanovska
Нивната енергија е заразна, а заради нивниот вечен оптимизам, тие се омилени во друштвото и секогаш пожелни на забави за да ја раздвижат атмосферата, пишува...
АНАЛИЗИ

Дали вакцините против Ковид-19 ќе бидат достапни за сите?

Stefanija Kuzmanovska
Додека фармацевтските компании ја забрзуваат работата за пронаоѓање на вакцина за Ковид-19, се зголемува загриженост дека откако ќе се направат, тие нема да бидат доволни...