Таг : скопјанец

Хроника

Скопјанец ќе плати 2.000 евра поради непочитување на самоизолацијата

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице кое не постапило согласно издаденото Решение за задолжителна самоизолација. Како што соопшти Јавното обвинителство, против обвинетиот...
Хроника

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди“, нема траги на насилство

Влатко Зорба
Седумдесет и шестгодишен скопјанец е пронајден мртов во неговиот стан на булеварот „Партизански одреди“. Не е констатирана насилна смрт, а во извлекувањето на телото интервенираа...
Хроника

Прегазен 77-годишен скопјанец од автомобил

Седумдесет и седумгодишен скопјанец почина откако бил прегазен од автомобил. -Несреќата се случила во текот на вчерашниот ден во 14:20 часот на булеварот „Александар Македонски“...
Хроника

По семејна драма скопјанец скокнал од прозор во полициска станица и се самоповредил

Вчера во 20:15 часот во СВР Скопје, Ж.Ф. од Скопје пријавила дека нејзиниот брат, 31-годишниот Д.Ф. физички го нападнал нивниот татко, 62-годишниот И.Ф.. Д.Ф. бил...
Хроника

Скопјанец прегазен во Аеродром

Берта Китинска
Вчера во 10:30 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Методија Шаторов Шарло“ и ул.„Милан Зечар“ патничко возило „фиат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од...
Хроника

МВР: Дисциплинска за полицајците што без заштитна опрема приведоа скопјанец што си го шеташе кучето

Влатко Зорба
По однос на настанот што вчера околу 14,30 часот се случи на улицата Антон Панов во Скопје, каде што од страна на полициски службеници беше...
Хроника

Скопјанец не се придржувал на државниот карантин во Струга

Берта Китинска
Основното јавно обвинителство Струга до надлежниот суд поднесе предлози за издавање казнени налози против пет лица за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време...
Хроника

Маж починал во ходникот на Поликлиниката во Драчево

Берта Китинска
На 14.04.2020 година во 09:00 часот во Полициска станица Драчево од здравствена установа, сместена во Поликлиника нас.Драчево, било пријавено дека во 08:40 часот кај нив...
МАКЕДОНИЈА

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус

Влатко Зорба
Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат...