Таг : „Скопје одново“

Култура

„Скопје одново“: Интернационализам, уметност, солидарност

Влатко Зорба
Вечерва, во Музејот на современата уметност – Скопје се отвора изложбата „Скопје одново“. Со почеток во 20 часот, поставката ќе биде отворена за сите посетители,...