Таг : скорпија

Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои остануваат заљубени во поранешните партнери

Едно истражување од 2017 година открило дека на секој човек во просек му требаат три месеци да ја преболи поранешната љубов. Но, некои луѓе без...
Забава МАГАЗИН

Лекции кои Скорпијата ќе ги научи од годината што изминува

Кристина Денесовска
Скорпијата секогаш се обидува да ја сокрие тагата така што ќе ја посети секоја можна забава. Доколку претставниците на овој знак веруваат дека можат да...
Забава МАГАЗИН

Овие личности се опседнати со теории на заговор

Тие се опседнати со истражување на необјасливите појави. Експертте открија дека верувањето во таквите појави и теории на заговор се врзуваат со хороскопскиот знак, а...
Забава МАГАЗИН

Во 2020 овие 6 хороскопски знаци ги очекува преголема среќа

Елена Даскалова
Новата година е на самиот праг, а астролозите предвидуваат дека ќе биде релативно добра за сите хороскопски знаци, но дека 2020 ќе им се „оддолжи“...
Забава МАГАЗИН

Трите најарогантни хороскопски знаци

Елена Даскалова
Астрологијата тврди дека следниве хороскопски знаци имаат најголем потенцијал да бидат арогантни, самобендисани и препотентни, па дури и непријатни за друштво. Бик Својата ароганција се...
Забава МАГАЗИН

Овој хороскопски знак е роден за да биде славен

Елена Даскалова
Еден астро-магазин спровел детално истражување, анализирајќи ги податоците на поголем број популарни научници, актери, пејачи и политичари. Тие откриле дека еден претставник на хороскопот се...