Таг : Случаи

СВЕТ

Скоро девет илјади нови случаи на корона во Русија

Stefanija Kuzmanovska
Бројот на регистрирани случаи на Ковид 19 во Русија се зголеми за 8.945, така што од почетокот на пандемијата на коронавирус тој изнесува 1.185.231, објави...
СВЕТ

Во светот регистрирани речиси 19 милиони случаи на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Според податоците од веб-страницата на Worldometer, до вчера се регистрирани 18.920.608 заразени лица од почетокот на пандемијата на коронавирус. Вкупно 709.266 луѓе починаа низ целиот...
АНАЛИЗИ

Шведски епидемиолог: Бројот на случаи опаѓа, сепак сме во право

Stefanija Kuzmanovska
Андрес Тегнел, главниот епидемиолог од Шведска, денеска одржа прес-конференција на која откри дека бројот на новозаразени во Шведска рапидно опаѓа. Шведска беше единствената земја во...
СВЕТ

СЗО ја објави причината за зголемениот број нови случаи на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Повторниот раст на бројот на случаи со коронавирус регистрирани од некои европски земји во последните неколку недели е предизвикано од промените на мерките за социјално...
МАКЕДОНИЈА

Во земјава регистрирани 3 569 активни случаи на Ковид 19

Вчера во земјава беа регистрирани 120 случаи на ковид-19  од направени 1.367 тестирања во претходното деноноќие. Пет лица починаа, од кои по двајца од Скопје...
МАКЕДОНИЈА

Во земјава се активни 2.735 случаи на заболени со Ковид-19, во Скопје 1.593

Stefanija Kuzmanovska
Во земјава се активни 2.735 случаи на заболени со Ковид-19, од кои најголем број се во Скопје, односно 1.593. Во главниот град заклучно со вчера...