Таг : Социјални Станови

МАКЕДОНИЈА

Оглас за распределба на 37 социјални станови во Струмица

Влатко Зорба
Министерството за транспорт и врски денеска објави оглас за распределба на 37 станови за социјално ранливи категории на граѓани во станбена зграда на ул. „Ѓорѓи...
Интервју МАКЕДОНИЈА

Сугарески: Хаосот кој владееше во градежниот сектор мораше да се стопира

Влатко Зорба
Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески во интервју за Стандард вели дека бројките се доказ дека ресорот „транспорт“ бележи одлични резултати во реализација на...
Политика

Сугарески: Нови категории граѓани ќе можат да аплицираат за социјален стан во Гостивар

Влатко Зорба
Оглас за распределба на седумдесетина социјални станови во Гостивар треба да се објави кон крајот на годината, најави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески....