Таг : сообраќајка

Хроника

Автомобил удри деветгодишно дете во Тетово

Вчераво 17.20 часот било пријавено дека на бул.„Видое Смилески Бато“ во Тетово, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.М.(39) од Тетово,...
Хроника

Еден загинат и 16 повредени, во сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека во оваа несреќа во која учествувале три возила, од кои две од Кочани и едно од Радовиш, со...
МАКЕДОНИЈА

Аудио бомба: Јанакиески заедно со Горде и Николоски договара сообраќајка: „Има два авиони Шиптари, да направиме сообраќајка“

Денеска е објавен нов разговор на Јутјуб помеѓу ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и Александар Николоски кој е носител на пратеничката листа во...
МАКЕДОНИЈА

Повредени три лица, комбе со мигранти предизвика тешка сообраќајка во Струмица

Комбе со кочански таблички, управувано од возач од Кочани, во кое се превезувале поголем број мигранти, денеска во 11:50 часот предизвика тешка сообраќајка на крстосницата...
Хроника

Скопјанец загина во сообраќајна несреќа кај Инџиково

Вчера во тешка сообраќајка во Скопје починал скопјанец. „На 28.06.2020 во 15.20 часот било пријавено дека на автопатот Северна обиколница на град Скопје, во близина...
Хроника

Српски возач обвинет за смртта на мотоциклист од Скопје

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против српски државјанин за кривично дело тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот. Обвинетиот како учесник...
СВЕТ

Борис Џонсон имаше сообраќајка: Демонстрант излета пред конвојот на возила

Stefanija Kuzmanovska
Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон денеска учествуваше во сообраќајна незгода во Лондон, кога демонстрант излета пред конвојот на возила во кој се движеше функционерот,...
Хроника

Еден загинат и осум повредени во сообраќајка кај Струмица

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа во 18:45 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, пред крстосницата за селото Василево, загина триесет и четири годишниот...
Хроника

Еден загинат и неколкумина повредени во сообраќајка кај Струмица

Влатко Зорба
Во тешка сообраќајна несреќа што се случи на околу 19 часот на магистралниот пат Струмица – Радовиш, пред крстосницата за селото Василево, едно лице загина,...
Хроника

Повредени две петгодишни деца во сообраќајка на патот Штип – Кочани

„На 28.05.2020 во 22:30 часот на магистралниот пат Штип-Кочани се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од И.З.(25)...