Таг : Сообраќајна несреќа

Хроника

Двајца загинати по несреќа на делницата од Штип до Виничка крстосница

Влатко Зорба
На 03.10.2020 во 00,10 часот на магистрален пат А3, на делница од Штип до Виничка крстосница, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес...
Хроника

Полесно повредени тројца припадници на Армијата

Влатко Зорба
Тројца припадници на Армијата на Северна Македонија поминале со полесни повреди во сообраќајка која се случила на патот Богданици -Гевгелија. Најверојатно причината за незгодата се...
Забава МАГАЗИН

Возачот одговорен за смртта на Шабан му претат 4 години затвор

Возачот и турскиот државјанин Алсин Левент кој го предизвика сударот во кој живтотот го загуби пејачот Шабан Шаулиќ и неговиот клавијатурист Мирсад Кериќ, по германскиот...
Хроника

Тешко повредено едно лице во сообраќајна несреќа во близина на клучката „Стајковци“

Влатко Зорба
На 14 декември 2019 во 02:20 часот на обиколницата на град Скопје во близина на клучка „Стајковци“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно...
МАКЕДОНИЈА

СВР: Единаесет сообраќајки во Скопје, исто толку повредени лица

Ивана Рамаданова
Изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје биле повредени единаесет лица во вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле, информираат од СВР. Во три од...
Хроника

Шеесетгодишник од Крива Паланка загина во сообраќајна несреќа

Влатко Зорба
Во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на магистралниот пат А2, Куманово-Крива загина шеесет и седумгодишник од Крива Паланка. Според информациите од портпаролот на...
Забава МАГАЗИН

Бјелогрлиќ прозборе за несреќата на синот која ја сокривале од јавноста

Српскиот актер и режисер, Драган Бјелогрлиќ го привлекол вниманието на јавноста откако на прес конференција за прв пат прозборел за сообраќајната несреќа која ја предизвикал...