Таг : Совет на ЈО

МАКЕДОНИЈА

Советот на ЈО го осуди поставувањето експлозив во возило на јавен обвинител

Влатко Зорба
Советот на јавни обвинители денеска соопшти дека најостро го осудува поставувањето експлозивна направа во возило на јавен обвинител од Кичево. Оттаму изразуваат силна подршка на...