Таг : Совет за безбедност на ОН

Вести

5 земји испратија писмо до Советот за безбедност на ОН во врска со труењето на Навални

Влатко Зорба
Труењето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални претставува закана за меѓународната безбедност и мир, се вели во писмото испратено до Советот за безбедност на Обединетите...