Таг : средби

Политика

Партиите не отстапуваат од средби со граѓаните, кампањите ќе бидат според мерки за Ковид-19

Електронските медиуми и социјалните мрежи, чија популарност и користење, се зголемува од година в година, деновиве во земјава добиваат на уште една „ударност” со почетокот...
МАКЕДОНИЈА

Билатералните средби за Законот за Јавно обвинителство без договор за крајно решение

Александар Тодески
Неизвесно е дали до крајот на идната недела пратениците ќе имаат обид да гласаат за Законот за Јавно обвинителство, откако дел од пратениците кои два...
МАКЕДОНИЈА

Заев, Мицкоски и Ахмети ќе разговараат за техничката влада

Александар Тодески
Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во сабота ќе одржат одвоени средби. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев ќе се сретне со лидерот на...