Таг : Стајковци

Хроника

Педесет и седум годишен работник од Стајковци се здобил со тешки телесни повреди

Влатко Зорба
Педесет и седум годишен работник од скопско Стајковци се здобил со тешки телесни повреди, според неговото кажување, при извршување работни задачи во фирма на ул....
Скопје

Четири години од невремето во Скопје кое однесе 22 животи

Берта Китинска
Дождот почна околу 17 часот и продолжи да лие во следните три-четири часа.„Поплавени сме, помош“… ваква беше една од објавите која се појави на социјалните...
Политика

Заев и Спасовски во посета на Стајковци: Се грижиме правично за сите, затоа што ова е држава на сите

Влатко Зорба
Претседателот на СДСМ Зоран Заев и потпретседателот на СДСМ и носител на листа во ИЕ 2 Oливер Спасовски имаа средби со жители на селото Стајковци,...
Хроника

Тешко повредено едно лице во сообраќајна несреќа во близина на клучката „Стајковци“

Влатко Зорба
На 14 декември 2019 во 02:20 часот на обиколницата на град Скопје во близина на клучка „Стајковци“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно...