Таг : Стаменковска

Политика

Стаменковска: Македонија достигнала рекорд по бројот на вработени во јавната администрација

Влатко Зорба
„Превработувањето во институциите, непотизмот и бруталната партизација се единственото нешто што СДСМ систематски го прави во јавниот сектор. Бројот на вработени во јавната администрација расте...
МАКЕДОНИЈА

МИОА: Стаменковска Стојковски не ги разбира податоците кои ги добива од надлежните институции

Берта Китинска
Дополнителната заменичка министерка Невенка Стаменковска Стојковски ги има сите податоци истите се јавно достапни на веб страната на АВРСМ. Воедно напоменуваме дека МИОА е надлежното...