Таг : стејплс

Кошарка СПОРТ

За денеска закажана комеморацијата за Коби и Џиџи во Стејплс

Елена Даскалова
Денеска во Стејплс центарот во Лос Анџелес ќе се одржи комеморација во чест на Коби и Џана (Џиџи) Брајант, на која ќе се слави нивниот...
Забава МАГАЗИН

Греми-наградите започнаа со почест за Коби, илјадници фанови тагуваа надвор

Елена Даскалова
Стејплс-центарот во Лос Анџелес е повеќенаменска арена со неколку објекти, која беше официјален дом на повеќе спортски екипи, меѓу кои секако, Лос Анџелес Лејкерс, каде...