Таг : Стерлинг

СПОРТ Фудбал

Проблеми за Гвардиола: Стерлинг го пропушта дуелот со Реал?

Напаѓачот на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг ќе пропушти две до три недели, поради повреда, објавија британските медиуми. Пријавено е дека фудбалерот има проблеми со коленото....
Фудбал

Стерлинг: Сочувствувам со Бугарија што беше претставувана од вакви идиоти на стадионот

Влатко Зорба
Напаѓачот на Англија, Рахим Стерлинг, по победата над бугарскиот тим (6:0) синоќа во квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2020, го коментираше расистичкото однесување на навивачите на...