Таг : Стоилковски

Политика

Стоилковски: Дескоска да даде пример сите министри и функционери целосно да се откажат од платата (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Цела недела измина, а нема ниту збор од министрите и функционерите на Зоран Заев за предлогот тие целосно да се откажат од платите во овие...
Политика

Стоилковски: Спасовски, Шекеринска и другите да се откажат од платите и да ги донираат за борбата против коронавирусот

Наместо кратење на плати на работниците и на администрацијата, даваме конкретен предлог, да нема плати за министрите. Нудиме конретен предлог до владата, Спасовски, Шекеринска и...
Политика

Манчевски до Стоилковски: Јас ќе се откажам од платата, ти дали ќе се откажеш од ширење на лажни вести?

Влатко Зорба
„До Наум Стоилкоски и сите ДПМНЕ-овски ботови: Да, ќе се откажам од платата. Прашање до Наум Стоилкоски: Дали ти ќе се откажеш од ширење лажни...
Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Билјановска две недели со леснотија имала можност да шири коронавирус

Влатко Зорба
„Директор и тоа на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Билјановска, во ек на епидемија да замине на туристичко патување во епицентарот на корона вирусот...