Таг : Стојановска

МАКЕДОНИЈА

Закажано ново судење за актерката Стојановска

Берта Китинска
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за актерката Силвија Стојановска и нејзиниот партнер Воислав Будисавјевиќ, обвинети за производство и пуштање...
МАКЕДОНИЈА

Актерката Стојановска и Будисавјевиќ ќе одговараат за шверц на кокаин

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд – Скопје поднесе Обвинителен акт против актерката Силвија Стојановска и...
Политика

Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ на говорница со чанта Луј Витон

Влатко Зорба
Пратеничката Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ на говорницата во Собранието излезе со чанта Луј Витон. Стојановска на говорницата посочи дека тоа е лажна чанта со лажни...