Таг : Струмица

МАКЕДОНИЈА

Струмица ковид жаришта, секојдневно се бележат двоцифрени бројки

Берта Китинска
Секојдневно се бележат двоцифрени бројки на заразени во Струмица.Според последните епидемиолошки анализи, новозаболени се повозрасни струмичани како резултат на инфицираните млади кои ги заразиле домашните....
Хроника

Tројца повредени при судар на трактор и „мерцедес“ во Струмица

Берта Китинска
Три лица се повредени во сообраќајка, која се случи синоќа околу 18:30 часот, на влезот во селото Муртино на регионалниот пат од ова село кон...
МАКЕДОНИЈА

Новозаразените со Ковид -19 во Струмица од различни кластери и возраст

Влатко Зорба
Во Струмица денеска се регистрирани рекордни 21 новозаболен од Ковид-19, односно вкупно 25 со четирите нови случаи во општина Валандово, која е во рамки на...
МАГАЗИН

Светски позната борачка со потекло од Струмица и нејзината свршеница добија ќерка (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Борачката Нина Ансарова (34) која е од Флорида, а по потекло е од Струмица, и нејзината свршеница Аманда Нунс, која е најдобра ММА боречка на...
МАКЕДОНИЈА

Шамари, клоци, тупаници..Масовна тепачка во Струмица (ВИДЕО)

Берта Китинска
Шамари, клоци, тупаници … на улиците во Струмица беше снимена масовна тепчака. Од снимката која се појави на социјалните мрежи може да се види дека...
МАКЕДОНИЈА

Група струмичани го украле телото на починат пациент од Инфективното одделение

Берта Китинска
Група струмичани украле мртовец од Инфективното одделение на болницата, потврди за МИА директорот, д-р Наќе Гогов. – Се се случи како во хорор филм. Пациент...
МАКЕДОНИЈА

Во Струмица се вклучува алармот по растот на бројот на новозаболени од Ковид-19

Влатко Зорба
Нема простор за паника, но има простор за подигање на алармот, бидејќи Струмица долго време беше една од општините која имаше релативно мал број позитивни...
МАКЕДОНИЈА

Пазарниот инспекторат го затвори ноќниот клуб „Аватар“ во Струмица

Државната пазарна инспекција ги пломбираше вратите на ноќниот клуб Аватар во Струмица. Клубот ќе биде затворен се додека не се донесат протоколи за начин на...
Хроника

Клуб во Струмица прави забави и покрај забраната за работа

Влатко Зорба
Во Струмица два дена по ред се одржуваат забави со голем број на лица и покрај забраната за работа на ноќните клубови. Забавите се со...
Политика

Костадинов: Јас и Заев немаме изгубено избори во Струмица, 3.000 плус разлика

Влатко Зорба
„Едно нешто сум ви кажал. Јас и Зоран Заев немаме изгубено избори во Струмица ниту ќе дозволиме тоа да се случи! 3.000 плус разлика. Лавот...