Таг : Судир

СВЕТ

Судири на улиците на САД поради смртта на Афроамериканецот чиј врат го притиснал полицаец со колено (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Полицијата во Минеаполис употреби солзавец за време на судирите со неколку стотици граѓани кои протестираа поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Тој почина во понеделникот...
СВЕТ

Трамп не се откажува од судирот со Кина: Коронавирусот полош од Перл Харбор и 11 септември

Stefanija Kuzmanovska
Американскиот претседател Доналд Трамп ја опиша пандемијата од коронавирусот како „најлош напад“ досега на САД и повторно ја обвини Кина за тоа. Трамп рече дека...
Хроника

Teшко повредена малолетничка, се судрила додека возела мопед

Берта Китинска
Малолетничка која управувала со мопед и автомобил се судрија вчера во штипско, по што малолетничката се здобила со тешки повреди и била пренесена во болница....
Регион СВЕТ

Три лица исчезнале при судир на танкер и рибарски чамец во Турција

Во водите на Црно Море, во близина на Истанбул, утрово се судрија танкер, кој пловел под руско знаме, и турски рибарски чамец. При судирот рибарскиот...