Таг : Суперкуп

Фудбал

Познати полуфиналните двојки на шпанскиот Суперкуп

Влатко Зорба
Шпанскиот фудбалски Суперкуп во своите три наредни изданија ќе се игра турнирски со 4 клуба и тоа надвор од европскиот континент, а денеска беше направена...
СПОРТ Фудбал

Јуве и Лацио на 22 декември во Ријад за титулата во Суперкупот

Јувентус и Лацио битката за трофејот во фудбалскиот Суперкуп на Италија ќе ја водат на 22 декември во Ријад, Саудиска Арабија, со почеток во 17.45...