Таг : Сваровски судство

Политика

Ангелов: Иако бев 100% во право, сваровски судството го прогласи Латас за невин, а јас платив 6.000 евра трошоци

Влатко Зорба
„Во 2011-та поднесов две приватни тужби за клевета против уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ – Латас. Иако бев 100% во право, сваровски судството него...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Приврзок Јустиција во „Сваровски“ кутија пред судовите, на местото на Ќосето

„Сваровски“, е најновата уметничка инсталација, која осамна пред палатата на правдата во Скопје, на местото кадешто порано стоеше споменикот на Ќосето. Во луксузна кутија за...