Таг : свети николе

Политика

Костадинов: Дали со парите за напад врз пратеници и новинари, Дурловски купил 120.000 квадратни метри земја во Свети Николе? (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Еден од водачите на протестите За заедничка Македонија и упадот во Собранието, а денес носител на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дуроловски, својот наводен патриотизам...
МАКЕДОНИЈА

Во Свети Николе нема заболено лице од коронавирус

Во денешниот здравствен билтен за новозарезени пациенти со коронавирус се нотира и случај од Свети Николе, но попладнево од Општинскиот кризен штаб информираат дека Свети...
МАКЕДОНИЈА

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во заедничка акција за дезинфекција на улиците и јавните површини во Свети Николе

Влатко Зорба
Денеска на иницијатива на локалната самоуправа и Сашо Велковски – Градоначалник на Општина Свети Николе се организираше акција за дезинфекција на улиците и јавните површини...
Забава МАГАЗИН

Денес е Тодорова сабота, именден слават Тодор, Теодора…

Според православието, денеска е Тодорова сабота или Тодорица, првата сабота по Прочка. Именден слават Тодор, Тодорка, Теодор, Теодора, но и Божидар и сличните варијации. Истите...