Таг : светска криза

АНАЛИЗИ

Oд епидемијата на коронавирус во Кина до светска криза требаше месец дена

Stefanija Kuzmanovska
Пред нешто повеќе од еден месец, во светот биле активни околу 92.000 случаи на коронавирус, според универзитетот Џонс Хопкинс. Од тој број, нешто повеќе од...
Забава МАГАЗИН

Принцот Хари во преговори за работа

Кристина Денесовска
Поминаа повеќе од два месеци откако, сега поранешниот, кралски пар објави дека се откажува од своите титули и се сели во Канада. Принцот Хари и...