Таг : „Таргет – Тврдина“

Политика

Заев дојде во суд, ќе сведочи за „Таргет Тврдина“

Влатко Зорба
Премиерот Зоран Заев попладнево дојде во Основниот кривичен суд во Скопје за да сведочи на судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет Тврдина“. Случајот се...
Политика

Премиерот Заев ќе сведочи во ново рочиште за „Таргет – Тврдина“

user3
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за незаконското следење на комуникациите „Таргет Тврдина“ на кое, како што е најавено,...
Хроника

Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“

Влатко Зорба
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот „Таргет – Тврдина“ на СЈО што го презема во надлежност и натамошно постапување...
Политика

„Таргет – Тврдина“: Мозокот на нелегалното прислушување бил Груевски, а не Мијалков

user3
Поранешниот разузнавач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, Зоран Верушевски на денешното рочиште за „Таргет – Тврдина“  продолжи да одговара на прашања...
Хроника

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Монструм“ и повторената постапка за „Триста“

Влатко Зорба
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Таргет-Тврдина“, „Монструм“ и повторената постапка за „Триста“, кои од СЈО ги...