Таг : Текстилни работници

Политика

Ампева за наводните откази на текстилни работнички: Наведете извор или фирма, во спротивно не ширете паника

Влатко Зорба
„Се споделуваат бомбастични наслови дека имало откази поради мерките. Наведете извор или фирма, во спротивно никому не правите услуга со дигање паника. А еве ние...
МАКЕДОНИЈА

Ампeва за Локално: Време е и текстилната работничка да се охрабри и да ги изнесе своите барања

Ивана Рамаданова
Според Кристина Ампева од НВО Гласен Текстилец, барањето за зголемување на работното време од 8 на 8 и пол часа, е неразумно. Исто така враќањето...