Таг : Тенис

Други спортови

Листата за откажување на УС Опен е подолга за уште две имиња

Влатко Зорба
Се шири „епидемијата“ на откажувања од УС Опен. По првопласираната тенисерка на светот, Ешли Барти, Елина Свитолина и Кики Бертенс најавија дека нема да се...
Други спортови

Сервисот на Федерер прогласен за најдобар во историјата

Влатко Зорба
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер, беше избран за најдобар сервер на сите времиња во анкетата на „ЕСПН“. Изјаснувањето на љубителите на тенисот беше организирана од шпанската...
Други спортови

Башчински: Ѓоковиќ нанесе штета на тенисот, ние жените сме поодговорни

Stefanija Kuzmanovska
Кога сакате да бидете во центарот на вниманието во тенискиот свет, а тоа не можете да го направите со резултати затоа што не сте со...
Други спортови

Тијафо позитивен на коронавирус, турнирот каде настапуваше продолжува

Влатко Зорба
Американскиот тенисер Франсис Тијафо е позитивен на коронавирус. Тој го сподели ова со јавноста на Твитер потенцирајќи дека мора да се повлече од All-American Team...
Вести

Се повеќе работници од „Тенис“ сведочат за нехумани услови

Влатко Зорба
Сè повеќе луѓе се сведоци на лошите услови за работа и живот на работниците во германската месна индустрија „Тенис“ за време на епидемијата на коронавирус,...
Други спортови

Добар пријател на Ѓоковиќ го критикува за „Адрија тур“: Организирале фудбалски натпревар, оделе на забави …

Влатко Зорба
Шпанскиот тенисер и директор на АТП турнирот во Мадрид, Фелисијано Лопез, разговараше на шпанска телевизија за првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ. Лопез упати неколку...
Други спортови

Откажан „Адрија тур“, нема продолжение во Сараево и Бања Лука

Влатко Зорба
По состанокот на сите членови на Организацискиот комитет на „Адрија тур“, донесена е одлука да не се продолжи турнирот, и дека тој нема да се...
Вести

Повеќе од 360.000 луѓе во карантин поради корона во најголемата фабрика за месо во Германија

Влатко Зорба
Германските власти решија да ја стават во карантин областа Гитерслох во државата Северна Рајна-Вестфалија. Одлуката е донесена откако зараза од коронавирусот избувна во фабриката за...
Други спортови

„Адрија тур“ нема да се одржи во Сараево?

Влатко Зорба
Најавениот дуел меѓу најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, и првиот рекет на БиХ, Дамир Џумхур, е под голем знак прашалник, пишува денешниот „Дневни аваз“....