Таг : Теории на заговор

Забава МАГАЗИН

Како Дизни го предвиде вирусот?

И додека цел свет се соочува со пандемија, бројни Дизни фанови дојдоа до теорија дека всушност Дизни го предвидел кобниот коронавирус. Се започна кога оваа...
Забава МАГАЗИН

Ќе се снима филм за теориите на заговор за Тупак

Кристина Денесовска
Актерот и рапер Тупак Шакур почина на 13 септември 1996 година откако беше пукано во него, но не сите веруваат дека тој навистина е мртов....
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се опседнати со теории на заговор

Тие се опседнати со истражување на необјасливите појави. Експертте открија дека верувањето во таквите појави и теории на заговор се врзуваат со хороскопскиот знак, а...
Забава МАГАЗИН

Овие личности се опседнати со теории на заговор

Тие се опседнати со истражување на необјасливите појави. Експертте открија дека верувањето во таквите појави и теории на заговор се врзуваат со хороскопскиот знак, а...