Таг : Тепачка

СВЕТ

Масовна тепачка во авион поради патници кои не носеле маски (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Масовна тепачка изби во авион на летот од Њу Џерси до Порторико затоа што некои патници не носеле маски. Инцидентот се случил по слетувањето во...
Хроника

Физичка пресметка помеѓу кичевци, едно од лицата пренесено на клиника

Берта Китинска
Дваесетгодишен кичевец вчера бил физички нападнат од двајца негови сограѓани пред угостителскиот објект на бул „Ослободување“ во Кичево, а со тешки телесни повреди се здобило...
МАКЕДОНИЈА

Шамари, клоци, тупаници..Масовна тепачка во Струмица (ВИДЕО)

Берта Китинска
Шамари, клоци, тупаници … на улиците во Струмица беше снимена масовна тепчака. Од снимката која се појави на социјалните мрежи може да се види дека...
Хроника

МВР со детали за инцидентот кај старата градска болница

Берта Китинска
На 09.08.2020 во 21.00 часот Б.К.(27) од Скопје пријавил дека околу 19.00 часот на ул.„11 Октомври“, пред Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, бил физички нападнат...
Вести

Тепачка на плажа: Летаа тупаници, чадори и лежалки (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Масовна тепачка изби на белгиската плажа Бланкенберг. Откако спасувачите предупредија група од околу 40 млади луѓе дека седењето на пристаништето е забрането, започна хаосот, пишува...
Вести

Брутална пресметка пред руски клуб, голорак тргна на пиштол (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Снимки од тепачки меѓу жестоки момци не се невообичаени, но оваа, за која се верува дека доаѓа од Русија, е оригинална. Покажува група млади луѓе...
Хроника

Физички нападнат вработен во болница во Кавадарци

Во Полициската станица Кавадарци завчера во 21.30 часот било пријавено дека 24 годишник, вработен во болницата во Кавадарци, бил физички нападнат од Т.Ј.(24). Напаѓачот бил...
МАГАЗИН

Нови информации за случајот „Ражнатовиќ“ и тепачката во Тител

Stefanija Kuzmanovska
Фактите сè уште се собираат за физичкиот конфликт што избувна во Тител во неделата попладне, во кој учествуваа кикбоксерот и син на познатата Цеца –...