Таг : термини

Фудбал

Предложени нови термини за Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska
Пред пандемијата од коронавирус, Премиер лигата имаше стандардни термини, а љубителите на фудбалот ги поминуваа повеќето од викендите гледајќи ги дуелите од 13:30 до 20:30...