Таг : Тиодоровиќ

Регион

Со вакцина против грип, има помалку шанси да фатите корона, вели д-р Тиодоровиќ

Влатко Зорба
Секој што е вакциниран против сезонски грип, има помала веројатност да добие коронавирус или ќе го прележи во поблага форма. Не затоа што оваа вакцина...
Регион

Тиодоровиќ: За две недели очекувајте зголемување на бројот на заразени

Влатко Зорба
Поради враќањето на луѓето од летните одмори и непочитувањето на мерките во некои ситуации во нашата земја, за две недели може да се очекува зголемување...
Регион

Тиодоровиќ: Целта е да се сведе Ковид на спорадична појава

Влатко Зорба
Српскиот епидемиолог Бранислав Тиодоровиќ изјави дека постои тенденција на благ пад кога станува збор за епидемијата на коронавирусот, но дека вирусот ќе биде присутен долго...
Регион

Тиодоровиќ: За еден месец епидемијата целосно ќе се смири

Влатко Зорба
Српскиот епидемиолог Бранислав Тиодоровиќ предвидува дека бројот на заразени со коронавирус ќе започне да опаѓа во наредните денови, и очекува дека епидемијата целосно ќе попушти...
Регион

Тиодоровиќ: Здравствениот систем е оптоварен и на работ на издржливост

Влатко Зорба
Епидемиолог и член на Кризниот штаб на Србија, д-р Бранислав Тиодоровиќ вели дека може да се очекува релативно мирната епидемиолошка состојба да се промени за...
Регион

Тиодоровиќ: Информациите за криење на заразени и починати во Србија мора да се „разјаснaт“

Влатко Зорба
Членот на Кризниот штаб на Србија, Бранислав Тиодоровиќ, за N1 Live изјави дека нема податоци за прикривање на бројот на жртви на коронавирус. Тој инсистира...