Таг : Титаник 2

МАКЕДОНИЈА

На Мијалков ќе му се суди од почеток за „Титаник 2“

Александар Тодески
Скопскиот Апелационен суд донесе одлука да ги уважи жалбите на обвинетите во случајот „Титаниик 2“ и ја укина првостепената пресуда, информираат од судот. Предметот, како...
МАКЕДОНИЈА

Мијалков бара Апелација да гo ослободи

Ивана Рамаданова
Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков кој беше осуден на три години за случајот „Титаник 2“ очекува Апелациониот суд да донесе правилна одлука и побара...