Таг : ТНТ

МАКЕДОНИЈА

Нема услови за оддржување на рочиштата за „ТНТ“

Ова денес, како и следното рочиште за случајот „ТНТ“ нема да се оддржат, поради како што информираа од Основниот кривичен суд од Скопје, здравствени проблеми...
МАКЕДОНИЈА

За утре закажана главната расправа за „ТНТ“

Берта Китинска
Главната расправа за предметот „ТНТ“ закажана за утре, се одлага за 4 ноември поради издадено решение за домашна изолација на еден од обвинетите во овој...
МАКЕДОНИЈА

Со презентација на материјални докази продолжува судењето за „ТНТ“

Берта Китинска
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска продолжува судењето за „ТНТ“ со презентација на дел од материјалните докази на обвинителството, претходно селектирани од обвинителот, а по...
МАКЕДОНИЈА

„ТНТ“ одложен поради превентивни мерки за коронавирусот

Влатко Зорба
Случајот „ТНТ“ е одложен поради превентивни мерки на коронавирусот, соопшти судијата Огнен Ставрев. Следното рочиште е закажано за 19 март во 10 часот. За случајот...
МАКЕДОНИЈА

На „ТНТ“ се гледа снимката од расправата во Собрание

Со изведување докази, односно презентација на снимка од собраниската надзорна расправа за уривањето на објектот „Космос” на бизнисменот Фијат Цановски, денеска продолжи судењето за  предметот...
МАКЕДОНИЈА

ТНТ по две години започна повторно, овој пат се презентираа докази на ЈО

Берта Китинска
Со прикажување снимка од надзорна расправа во Собранието на Северна Македонија и презентирање докази од обвинителството, а селектирани од одбраната, денеска во Кривичниот суд започна...
МАКЕДОНИЈА

Трајковски не се појави на рочиштето за „ТНТ“

Влатко Зорба
Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот екс градоначалник на Гази Баба – Тони Трајковски во случајот „ТНТ“ соопшти дека неговиот клиент не може да присуствува...
МАКЕДОНИЈА

Страшевски: Нема раздвојување на судењето за Трајковски

Ивана Рамаданова
Нема раздвојување на судењето за ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски во предметот ТНТ поради здравствената состојба, соопшти неговиот адвокат Страшевски по денешното одложено рочиште....
Политика

Судијата во „ТНТ“: Тони денес да молчи, да одмара и никој да не го гњави

Влатко Зорба
„Тони денес да молчи, да одмара и никој да не го гњави“. Вака судијата во случајот „ТНТ“, Огнен Ставрев се обрати кон обвинетиот Тони Трајковски...
МАКЕДОНИЈА

Кривичен: Предупредувањата за одолговлекување на „ТНТ“ денеска излегоа на виделина

Влатко Зорба
Предупредувањата на Кривичниот суд за евентаулани притисоци и закани како и обиди за одолговлекување на постапката во предметот „ТНТ“, а за кои Судот побара да...