Таг : тони цетински

Забава

Поради кризата, Тони Цетински започна да работи како диџеј

Влатко Зорба
Тони Цетински (51) повторно започна да настапува како диџеј, поради кризата што ја имаат пејачите веќе неколку месеци, заради неможноста да настапат и одржуваат концерти....
МАГАЗИН

Цетински мисли дека во негова песна ја предвидел короната

Stefanija Kuzmanovska
Во последните месеци, пејачот Тони Цетински привлекува поголемо внимание со своите ставови за вакцинирање отколку со пеењето. Меѓу најновите објави на неговите социјални мрежи, големиот...
Забава МАГАЗИН

Цетински повторно на суд за сообраќајната несреќа

Тони Цетински кој во септември беше ослободен за предизвикување сообраќајна несреча во Ровињ, во која животот го изгуби еден пешак, мора повторно на суд. Обвинителството...