Таг : Тони Трајковски

Политика

Судијата во „ТНТ“: Тони денес да молчи, да одмара и никој да не го гњави

Влатко Зорба
„Тони денес да молчи, да одмара и никој да не го гњави“. Вака судијата во случајот „ТНТ“, Огнен Ставрев се обрати кон обвинетиот Тони Трајковски...
Хроника

Тони Трајковски кон судијата: Не сум добар

Влатко Зорба
Адвокатот на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот „ТНТ“ до судот достави лекарска документација за која тој побара да остане во...
МАКЕДОНИЈА

Обвинителството бара раздвојување на постапката против Тони Трајковски во случајот „ТНТ“, кој не се појави на денешното рочиште

Судијата Огнен Ставрев даде пауза од 15 минути на судењето во случајот „ТНТ” за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски, со цел Судот...
МАКЕДОНИЈА

Поранешниот градоначалник на Гази Баба бил нападнат поради кавга за куче

Поранешниот градоначланик на Гази Баба, Тони Трајковски бил физички нападнат од две лица поради кавга за куче. Тој синоќа додека пешачел во близина на „Ремедика“...
Останати

Ако утре не дојде на судењето за „ТНТ“, Тони Трајковски стражарно ќе биде спроведен

Судијата Огнен Ставрев за утре го одложи судењето за „ТНТ“, откако  третообвинетиот ексградоначалник на Гази Баба Тони Трајковски не се појави во Судот бидејќи, како...