Таг : Тотенхем

Фудбал

Мурињо: Топ 4 со Тотенхем би бил мојот најголем успех

Влатко Зорба
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо смета дека евентуалниот влез на Спарси во топ 4 ќе биде неговиот најголем успех по тековните околности. И покрај големите...
Фудбал

Фернандеш е 12-ти трансфер на Мурињо од португалскиот шампионат

Влатко Зорба
Нешто порано во текот на денот, Жозе Мурињо и официјално го направи својот прв влезен трансфер како менаџер на Тотенхем, откако го регрутираше играчот од...
Фудбал

Мурињо за Ериксен: Знам каква е неговата иднина, но јас нема да зборувам за тоа

Влатко Зорба
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека знаел каква одлука донел Кристијан Ериксен за својата иднина, но нема да открие ништо повеќе сè додека самиот...
Фудбал

Сари: Ќе биде одлично да се соочам со Мурињо

Влатко Зорба
Тренерот на Јувентус, Маурисио Сари, посака неговиот тим да го пречека водениот од Жозе Мурињо Тотенхем во следната фаза од Лигата на шампионите. Ждрепката за...
Фудбал

Мурињо: Важно победивме, не е важно како

Влатко Зорба
Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Петлите“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со...
Фудбал

Тотенхем нема да троши пари за трансфери во јануари

Влатко Зорба
Премиерлигашот Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека...
Фудбал

Официјално: Мурињо нов тренер на Тотенхем

Влатко Зорба
Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб. Договорот со 56-годишниот Мурињо...