Таг : Тоти

Фудбал

Од сиромаштија до тренинзи со Тоти и Де Роси: Почина млад фудбалер на Рома

Џозеф Буасе, млад камерунски фудбалер, кој требаше да го прослави својот 22 роденден на 1 септември, почина во вчеравечерта од срцев удар. Несреќниот млад човек...
Фудбал

Тоти за евентуален трансфер на својот син во Лацио: Не сум глуп да го пуштам таму

Влатко Зорба
Легендарниот фудбалер на Рома, Франческо Тоти изјави дека никогаш нема да дозволи неговиот син да игра за вечниот ривал, тимот на Лацио. Неговиот син Кристијан...
Фудбал

Тоти за враќањето во Рома: Никогаш не кажувај никогаш

Влатко Зорба
Поранешниот капитен на Рома, Франческо Тоти може да се врати во клубот по промена на сопственоста. Сегашниот сопственик Џејмс Палота, наводно, го финализирал договорот за...