Таг : црно

СВЕТ

Коронавирусот досега однесе повеќе од 22.000 животи

Stefanija Kuzmanovska
Пандемијата на коронавирус однесе повеќе од 22.000 животи досега, а најмногу во Италија каде починаа 7.503 лица, наведува „бе92“. Кина успеа да ја стави под...