Таг : Цветанов

СТАВ

Цветанов: Додека земјоделците чесно и макотрпно го заработуваат секое парче леб, кадрите на ДПМНЕ ги рекетираат и уценуваат

Влатко Зорба
Игор Гоцевски, член на ДПМНЕ, вработен во министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Денес е уапсен заради кривично дело – примање поткуп. Кај Гочевски биле...
СТАВ

Цветанов: Дадете приоритет на државата, доста беа исполнувањата на желбите на Мицкоски

Влатко Зорба
Во моментов Хрватска претседава со ЕУ. Наместо да се фокусираме кон реформи и да ја искористиме пријателската наклонетост на Хрватска за да добиеме датум за...
СТАВ

Цветанов: Граѓаните ќе одлучат дали сакаат да се продолжи со демократските политики или сакаат да им се врати режимот

Влатко Зорба
Вдомувањето на докажаните слуги на режимот, е само доказ дека Мицко се подготвува за возобновување на режимот. Останува граѓаните да одлучат дали сакаат да се...